| Package Size | 300mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Surface Finish | Color Coated |
| Power Source | Electric |
| Material | Mild steel |
| Phase | 3 Phase |
| Voltage | 380V |
| Speed | 800 rpm. |
| Motor Power | 0.5 HP |
| Power Consumption | 0.5HP |
| Capacity | 12mm |
| Automatic Grade | Automatic |
Specifications:
| Brand Name | Susmatex Machinery |
| Model | ITB-E675DC81 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Ahmedabad |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Package Size | 300mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Surface Finish | Color Coated |
| Power Source | Electric |
| Material | Mild steel |
| Phase | 3 Phase |
| Voltage | 380V |
| Speed | 800 rpm. |
| Motor Power | 0.5 HP |
| Power Consumption | 0.5HP |
| Capacity | 12mm |
| Automatic Grade | Automatic |
Specifications: