| Capacity | 8000 Meters Per Day |
| Frequency | 50Hz |
| Material | Mild steel |
| Power Consumption | 1 HP |
| Power Source | Electric |
| Usage/Application | Industrial |
| Voltage | 220V |
| Automatic Grade | Automatic |
Specification:
| Brand Name | Susmatex Machinery |
| Model | ITB-203C8661 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Ahmedabad |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Capacity | 8000 Meters Per Day |
| Frequency | 50Hz |
| Material | Mild steel |
| Power Consumption | 1 HP |
| Power Source | Electric |
| Usage/Application | Industrial |
| Voltage | 220V |
| Automatic Grade | Automatic |
Specification: