| Color | Brown,Black,etc |
| Power | 280 W |
| Net Weight | 146.3 Kg |
| Gross Weight | 175.5 Kg |
| Main Body Measurements | 1520 mm X 795 mm X 955 mm |
| Armrest Dimension | 980 mm X 395 mm X 715 mm |
| Leg And Footrest Dimension | 585 mm X 570 mm X 615 mm |
| Brand Name | IRest Systems Pvt Ltd |
| Model | ITB-7243C207 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Bengaluru |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Color | Brown,Black,etc |
| Power | 280 W |
| Net Weight | 146.3 Kg |
| Gross Weight | 175.5 Kg |
| Main Body Measurements | 1520 mm X 795 mm X 955 mm |
| Armrest Dimension | 980 mm X 395 mm X 715 mm |
| Leg And Footrest Dimension | 585 mm X 570 mm X 615 mm |