| Automation Grade | Automatic |
| Power | 7.5 kW - 10.0 HP |
| Dust bin capacity | 175 L |
| Dust bin wheels diameter | 100 mm |
| Wheels (front - rear) diameters | 250 - 200 mm |
| Acoustic level | 78 dB (A) |
| Brand Name | Kevac Industrial Vacuum Private Limited |
| Model | ITB-BF875BE7 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | chennai |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Automation Grade | Automatic |
| Power | 7.5 kW - 10.0 HP |
| Dust bin capacity | 175 L |
| Dust bin wheels diameter | 100 mm |
| Wheels (front - rear) diameters | 250 - 200 mm |
| Acoustic level | 78 dB (A) |