| Usage/Application | Industrial |
| Power | 11.0 kW - 15.0 HP |
| Tank capacity | 600 L |
| Material inlet diameter | 70 MM |
| Wheels (Front - Rear) Diameters | 200 - 200 MM |
| Acoustic level | 79 dB (A) |
| Brand Name | Kevac Industrial Vacuum Private Limited |
| Model | ITB-8B1E8086 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | chennai |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Usage/Application | Industrial |
| Power | 11.0 kW - 15.0 HP |
| Tank capacity | 600 L |
| Material inlet diameter | 70 MM |
| Wheels (Front - Rear) Diameters | 200 - 200 MM |
| Acoustic level | 79 dB (A) |