| Usage/Application | Industrial |
| Rise Time | 1.2 MuS |
| Accuracy | +/-3% |
| Voltage | 300V CAT 2 |
| Bandwidth | DC-300KHz |
| Sensitivity | 10mA/100mA |
| Max Current Testing | 100A DC, 200A AC |
| MAX AC RMS | 70A |
| Brand Name | H V Technology |
| Model | ITB-B8F60F50 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Chennai |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Usage/Application | Industrial |
| Rise Time | 1.2 MuS |
| Accuracy | +/-3% |
| Voltage | 300V CAT 2 |
| Bandwidth | DC-300KHz |
| Sensitivity | 10mA/100mA |
| Max Current Testing | 100A DC, 200A AC |
| MAX AC RMS | 70A |