| Accuracy | +/- 3% |
| Voltage | 300V CAT 3 |
| Rise Time | 1.2 MUS |
| Bandwidth | DC - 300kHz |
| Feature | Over Range Indicator, Battery, AC Power Supply Adapter (free), dual usages |
| Max Current Testing | 400A DC, 800A AC |
| MAX AC RMS | 280A |
| Sensitivity | 10mA/100mA |
| Power Source | 9V battery or Adapter |
| Brand Name | H V Technology |
| Model | ITB-38F3F5AF |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Chennai |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Accuracy | +/- 3% |
| Voltage | 300V CAT 3 |
| Rise Time | 1.2 MUS |
| Bandwidth | DC - 300kHz |
| Feature | Over Range Indicator, Battery, AC Power Supply Adapter (free), dual usages |
| Max Current Testing | 400A DC, 800A AC |
| MAX AC RMS | 280A |
| Sensitivity | 10mA/100mA |
| Power Source | 9V battery or Adapter |