| Weight | 1.5 T |
|---|---|
| Dimension | 1160x1650x2000 mm |
| Power | 9.6 KW |
| Pallet Size | 850x450x20 mm |
| Forming Cycle | 35-40 S |
| Voltage | 220V/380V/440V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Brand Name | Sri Ayyanar Industries |
| Model | ITB-86C3E030 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Coimbotore |
| Shipping | Is calculated at Checkout |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Yes |
| Weight | 1.5 T |
|---|---|
| Dimension | 1160x1650x2000 mm |
| Power | 9.6 KW |
| Pallet Size | 850x450x20 mm |
| Forming Cycle | 35-40 S |
| Voltage | 220V/380V/440V |
| Frequency | 50/60 Hz |