| Automation Grade | Automatic |
| Phase | Single |
| Material | Steel Body |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 240 V |
| Surface Finishing | Powder Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Max Winding Speed | 1000 TPM |
| Finished Core OD | 50 mm |
| Finished Core ID | 6 mm |
| Wire Guage | 35 SWG to 25 SWG |
| Brand Name | Ue Technologies Private Limited |
| Model | ITB-D9BC12D2 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Ghaziabad |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Automation Grade | Automatic |
| Phase | Single |
| Material | Steel Body |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 240 V |
| Surface Finishing | Powder Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Max Winding Speed | 1000 TPM |
| Finished Core OD | 50 mm |
| Finished Core ID | 6 mm |
| Wire Guage | 35 SWG to 25 SWG |