| Type | Double Skin |
| Usage/Application | Commercial |
| Material | Mild Steel |
| Installation Type | Floor Mounted |
| Air Flow range | 11 m3/h |
| Voltage | 220 V |
| Body Material | Aluminium |
| Phase | Three Phase |
| Power | 2 HP |
| Frequency | 50 Hz |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand Name | Iceberg Cooling And Freezing Systems Private Limited |
| Model | ITB-B9749AD5 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Hyderabad |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Type | Double Skin |
| Usage/Application | Commercial |
| Material | Mild Steel |
| Installation Type | Floor Mounted |
| Air Flow range | 11 m3/h |
| Voltage | 220 V |
| Body Material | Aluminium |
| Phase | Three Phase |
| Power | 2 HP |
| Frequency | 50 Hz |
| Country of Origin | Made in India |