| Other Components | Earthing, Junction Boxes, Inverter-PCU, Battery, Mounting Structure, Cables |
| Usage/Application | Commercial |
| Type of Solar Panel | Mono Crystalline |
| Capacity | 1 Kw |
| Type of Plant | Off Grid |
| Short Circuit Current | 0.70 A |
| Operating Voltage | 12 V |
| Maximum Power | 1 - 10 W |
| Brand Name | Iceberg Cooling And Freezing Systems Private Limited |
| Model | ITB-F2923AF2 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Hyderabad |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Other Components | Earthing, Junction Boxes, Inverter-PCU, Battery, Mounting Structure, Cables |
| Usage/Application | Commercial |
| Type of Solar Panel | Mono Crystalline |
| Capacity | 1 Kw |
| Type of Plant | Off Grid |
| Short Circuit Current | 0.70 A |
| Operating Voltage | 12 V |
| Maximum Power | 1 - 10 W |