| First Print Out Time | 9.3secs. or less |
| Paper Size | A5, B5,LGL,LTR,Executive,Envelope, A4 |
| Memory | Uses PC memory (standard 2MB on-board) |
| Paper Input | 150 sheets |
| Printing Speed | 12ppm (A4) |
| Resolution | True 600 x 600dpi resolution |
| Warm up Time | 0sec. from Standby Mode (less than 10secs. after power up) |
| Dimensions W x D x H | 370 x 251 x 217mm |
| Power Requirement | 220 - 240V (+/-10%), 50 / 60Hz (+/-2Hz) |
| Brand Name | Sankhya Techno Solutions |
| Model | ITB-C227C058 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Hyderabad |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| First Print Out Time | 9.3secs. or less |
| Paper Size | A5, B5,LGL,LTR,Executive,Envelope, A4 |
| Memory | Uses PC memory (standard 2MB on-board) |
| Paper Input | 150 sheets |
| Printing Speed | 12ppm (A4) |
| Resolution | True 600 x 600dpi resolution |
| Warm up Time | 0sec. from Standby Mode (less than 10secs. after power up) |
| Dimensions W x D x H | 370 x 251 x 217mm |
| Power Requirement | 220 - 240V (+/-10%), 50 / 60Hz (+/-2Hz) |