| Technology Type | Ultrasonic |
| Usage/Application | Dairy |
| Material | Stainless Steel |
| Equipment Type | Milk Analyzer |
| Automation Grade | Automatic |
| Accuracy | 0.1 |
| Voltage | 120V |
| Weight | 3.2 kg |
| Brand Name | Shankra Research and Development Private Limited |
| Model | ITB-0DA37BBE |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Hyderabad |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Technology Type | Ultrasonic |
| Usage/Application | Dairy |
| Material | Stainless Steel |
| Equipment Type | Milk Analyzer |
| Automation Grade | Automatic |
| Accuracy | 0.1 |
| Voltage | 120V |
| Weight | 3.2 kg |