| Shredding Capacity | 500 kg/hr |
| Shredding Material | PET Bottle |
| Shredding Machine Type | Double Shaft |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Size | CUSTOME |
| Motor Start Or Off | AUTO |
| Speed | STANDARD |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
| Power | 0.95 kW |
| Capacity | 95 kg/hr |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand Name | Biofix Infiniumz Private Limited |
| Model | ITB-BE90D237 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Bharuch |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Shredding Capacity | 500 kg/hr |
| Shredding Material | PET Bottle |
| Shredding Machine Type | Double Shaft |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Size | CUSTOME |
| Motor Start Or Off | AUTO |
| Speed | STANDARD |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
| Power | 0.95 kW |
| Capacity | 95 kg/hr |
| Country of Origin | Made in India |