| Power | 30 watts |
| Voltage | 200 V |
| Color | Black |
| Stored energy | 7 Joules |
| Powers up to | 40 km (25 miles) |
| Battery consumption | 500 milliamps on 12 V |
| Battery Backup | 8 - 14 days |
| Brand Name | IbexKayenn Private Limited |
| Model | ITB-D2515109 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Bengaluru |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Power | 30 watts |
| Voltage | 200 V |
| Color | Black |
| Stored energy | 7 Joules |
| Powers up to | 40 km (25 miles) |
| Battery consumption | 500 milliamps on 12 V |
| Battery Backup | 8 - 14 days |