| Capacity | 10000 Coils per day |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 230 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Winding Pitch | 0.02 to 9.999 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand Name | Chawla And Choudhary Trading Co Private Limited |
| Model | ITB-44A6CCE7 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Delhi |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Capacity | 10000 Coils per day |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 230 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Winding Pitch | 0.02 to 9.999 mm |
| Country of Origin | Made in India |