| Needle Gauge | 4.0 4.8+20mm |
| Stitch Type | Safety stitcting |
| Overedging width | 4.0, 4.8, 6.4mm |
| Differential feed ratio | Gathering 1.2 (max 14) Stretching 10,7 (max 1.06) |
| Brand Name | C K Trading Company |
| Model | ITB-E3CA77FA |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Kolkata |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Needle Gauge | 4.0 4.8+20mm |
| Stitch Type | Safety stitcting |
| Overedging width | 4.0, 4.8, 6.4mm |
| Differential feed ratio | Gathering 1.2 (max 14) Stretching 10,7 (max 1.06) |