| Weight | 46 Kg |
| Number of Thread | 1 |
| Stitched Length | 1/4,3/4,2 mm |
| Middle Gauge | 0.2-2.5 mm |
| Pressure Foot Lifting Height | 12 mm |
| Stitched Per Minute | 3600 |
| Diamenssion | 685x365x685 mm |
| Brand Name | C K Trading Company |
| Model | ITB-EFDBF4F0 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Kolkata |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Weight | 46 Kg |
| Number of Thread | 1 |
| Stitched Length | 1/4,3/4,2 mm |
| Middle Gauge | 0.2-2.5 mm |
| Pressure Foot Lifting Height | 12 mm |
| Stitched Per Minute | 3600 |
| Diamenssion | 685x365x685 mm |