| Material | Cast Iron |
| Usage/Application | Industrial |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Voltage | 380 V |
| Table Size | 12*60 mm |
| Power | 3 HP |
| Speed | 80-3800 rpm |
| Brand Name | Shalimar Foundry Works |
| Model | ITB-B7D6CF3C |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Ludhiana |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Material | Cast Iron |
| Usage/Application | Industrial |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Voltage | 380 V |
| Table Size | 12*60 mm |
| Power | 3 HP |
| Speed | 80-3800 rpm |