| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Voltage | 380 V |
| Table Size | 1370 mm x 305 mm |
| Weight | 1600kg |
| Power | 3 HP |
| Drilling Capacity | 70 mm |
| Spindle Rotation Speed | 65-2400 rpm |
| Brand Name | Shalimar Foundry Works |
| Model | ITB-21C1C94D |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Ludhiana |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Voltage | 380 V |
| Table Size | 1370 mm x 305 mm |
| Weight | 1600kg |
| Power | 3 HP |
| Drilling Capacity | 70 mm |
| Spindle Rotation Speed | 65-2400 rpm |