| Capacity | 3000-4000 pouch per hour |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220 V |
| Speed | 20 to 80 Bags Per Minute |
| Dimension | 790 x 660 x 1730 mm (L*W*H) |
| Film Size | 60 - 350 mm Width, 40 - 200 ml Length |
| Power | 0.5 HP Motor |
| Packaging Type | 3,4 Side Seal |
| Phase | Single Phase |
| Net Weight | 350 - 400 Kgs. Approx |
| Brand Name | G Pack Solutions |
| Model | ITB-37DE0840 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | New Delhi |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Capacity | 3000-4000 pouch per hour |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220 V |
| Speed | 20 to 80 Bags Per Minute |
| Dimension | 790 x 660 x 1730 mm (L*W*H) |
| Film Size | 60 - 350 mm Width, 40 - 200 ml Length |
| Power | 0.5 HP Motor |
| Packaging Type | 3,4 Side Seal |
| Phase | Single Phase |
| Net Weight | 350 - 400 Kgs. Approx |