| Pouch Capacity | 10-100 gm |
| Automation Grade | Automatic |
| Capacity (pouch per hour) | 1000-2000 pouch per hour |
| Power Consumption | 1-2 hp |
| Driven Type | Electric |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 240 V |
| Brand Name | G Pack Solutions |
| Model | ITB-75DD2774 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | New Delhi |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Pouch Capacity | 10-100 gm |
| Automation Grade | Automatic |
| Capacity (pouch per hour) | 1000-2000 pouch per hour |
| Power Consumption | 1-2 hp |
| Driven Type | Electric |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 240 V |