| Pouch Length | 6"-8" |
| Machine Power | 1-2 HP |
| Automation Grade | Automatic |
| Driven Type | Electric |
| Capacity (pouch per hour) | 1000-2000 |
| Pouch Capacity | >1000 grams |
| Voltage | 230 V |
| Frequency | 60 Hz |
| Brand Name | G Pack Solutions |
| Model | ITB-BA9B6646 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | New Delhi |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Pouch Length | 6"-8" |
| Machine Power | 1-2 HP |
| Automation Grade | Automatic |
| Driven Type | Electric |
| Capacity (pouch per hour) | 1000-2000 |
| Pouch Capacity | >1000 grams |
| Voltage | 230 V |
| Frequency | 60 Hz |