| Capacity | Chapati per hour |
| Material | Stainless Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Usage/Application | For Chapati Making |
| Finish Rolling | Yes |
| Chapatti Size | 6mm |
| Weight | 25Kg |
| Voltage | 220V |
| Surface Treatment | Polished |
| Frequency | 50Hz |
| Energy Consumption | 1.2kW |
| Size | 150x65x90mm |
| Brand Name | Vipin Industries |
| Model | ITB-12EFC12F |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Noida |
| Shipping | Is calculated at Checkout |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Yes |
| Capacity | Chapati per hour |
| Material | Stainless Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Usage/Application | For Chapati Making |
| Finish Rolling | Yes |
| Chapatti Size | 6mm |
| Weight | 25Kg |
| Voltage | 220V |
| Surface Treatment | Polished |
| Frequency | 50Hz |
| Energy Consumption | 1.2kW |
| Size | 150x65x90mm |