| Usage/Application | Hawai Chappal |
| Production Capacity | 2000 Pair Per 8 hr |
| Frequency | 50 Hz |
| Weight | 750 kg |
| Voltage | 220 V |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Bed Size | 30*24 Inch |
| Wheel Size | 18" |
| Height | 6 Feet |
| Motor Power | 2 HP |
| Pressure | 10 Ton |
| Brand Name | Macse Enterprises |
| Model | ITB-708B76AF |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Patna |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Usage/Application | Hawai Chappal |
| Production Capacity | 2000 Pair Per 8 hr |
| Frequency | 50 Hz |
| Weight | 750 kg |
| Voltage | 220 V |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Bed Size | 30*24 Inch |
| Wheel Size | 18" |
| Height | 6 Feet |
| Motor Power | 2 HP |
| Pressure | 10 Ton |