| Production Capacity | 2000 pair per 8 hr |
| Frequency | 50 Hz |
| Usage/Application | Hawai Chappal |
| Weight | 750 kg |
| Voltage | 220 V |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Body Material | MS |
| Motor Power | 2 HP |
| Bed Size | 30*24 Inch |
| Brand Name | Macse Enterprises |
| Model | ITB-FAD1F13D |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Patna |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Production Capacity | 2000 pair per 8 hr |
| Frequency | 50 Hz |
| Usage/Application | Hawai Chappal |
| Weight | 750 kg |
| Voltage | 220 V |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Body Material | MS |
| Motor Power | 2 HP |
| Bed Size | 30*24 Inch |