| Usage/Application | Hawai Chappal |
| Production Capacity | 2000 Pair In 8 Hr |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single |
| Material | MS |
| Voltage | 220 V |
| Weight | 800 kg |
| Cutting Thickness | 14mm to 26mm |
| Brand Name | Macse Enterprises |
| Model | ITB-8AC76918 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Patna |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Usage/Application | Hawai Chappal |
| Production Capacity | 2000 Pair In 8 Hr |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single |
| Material | MS |
| Voltage | 220 V |
| Weight | 800 kg |
| Cutting Thickness | 14mm to 26mm |