| Power Supply | 24V DC+-10% or Built-in battery type |
| Power consumption | 24V DC : 1.5W or less |
| Mass | Shown on Outline diagram |
| Installation position | Horizontal position or vertical position |
| Installation place | Indoors and outdoors (conforming to IP64) |
| Storage Temperature | -20 to +70 Degree C, No dew condensation |
| Nominal diameter | 25,32,40,50,65,80,100,150,200 mm |
| Applicable fluid | Air or Nitrogen |
| Temperature and humidity of fluid | -10 to 60 Degree C, 90%RH or less |
| Working pressure | 0 to 1MPa (gauge pressure) |
| Brand Name | K K Accurate Flow Technology |
| Model | ITB-161F4CB2 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Pune |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Power Supply | 24V DC+-10% or Built-in battery type |
| Power consumption | 24V DC : 1.5W or less |
| Mass | Shown on Outline diagram |
| Installation position | Horizontal position or vertical position |
| Installation place | Indoors and outdoors (conforming to IP64) |
| Storage Temperature | -20 to +70 Degree C, No dew condensation |
| Nominal diameter | 25,32,40,50,65,80,100,150,200 mm |
| Applicable fluid | Air or Nitrogen |
| Temperature and humidity of fluid | -10 to 60 Degree C, 90%RH or less |
| Working pressure | 0 to 1MPa (gauge pressure) |