| Material | Stainless Steel |
| Power Supply | 220VAC,12~24VDC, Battery |
| Accuracy | The standard type is 1%,Customized for 0.5% and 0.2% |
| Type | Turbine Flowmeter |
| Medium | Water,Diesel,Oil,Fuel,Hydraulic Oil,Gas ,LPG |
| Material Grade | SS304 |
| Connection | Flange; thread, tri-clamp |
| Protection | IP68 |
| Diameter | DN4~DN300mm |
| Medium Temperature | -20~120 Degree C |
| Environment Temperature | -20~70 Degree C |
| Output | 4~20 mA |
| Brand Name | K K Accurate Flow Technology |
| Model | ITB-E3618E3C |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Pune |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Material | Stainless Steel |
| Power Supply | 220VAC,12~24VDC, Battery |
| Accuracy | The standard type is 1%,Customized for 0.5% and 0.2% |
| Type | Turbine Flowmeter |
| Medium | Water,Diesel,Oil,Fuel,Hydraulic Oil,Gas ,LPG |
| Material Grade | SS304 |
| Connection | Flange; thread, tri-clamp |
| Protection | IP68 |
| Diameter | DN4~DN300mm |
| Medium Temperature | -20~120 Degree C |
| Environment Temperature | -20~70 Degree C |
| Output | 4~20 mA |