| Air Consumption | 9cfm |
| Nozzle Size | 3.2 / 2.3mm |
| Air Pressure | <30 psi |
| Body Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Orifice Diameter | 3mm, 4mm, 2.3mm |
| Application | Paint Spray Gun |
| Brand Name | Teryair Equipment Private Limited |
| Model | ITB-FC619FFE |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Vasai East Mumbai |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Air Consumption | 9cfm |
| Nozzle Size | 3.2 / 2.3mm |
| Air Pressure | <30 psi |
| Body Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Orifice Diameter | 3mm, 4mm, 2.3mm |
| Application | Paint Spray Gun |