| Weight | 10Kg |
| Power (V) | 220V |
| Product Type | Electric Airless Paint Sprayers |
| Pressure (bar) | 210 bar |
| Maximum Tip Size | 0.019 & 0.025 |
| Max. Air Work Pressure | 22.7 Mpa (227 kgs/cm2) |
| Ampere | 20 A |
| Power Source | 220-240V / 50/60Hz |
| Brand Name | Teryair Equipment Private Limited |
| Model | ITB-80C7CF0E |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Vasai East Mumbai |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Weight | 10Kg |
| Power (V) | 220V |
| Product Type | Electric Airless Paint Sprayers |
| Pressure (bar) | 210 bar |
| Maximum Tip Size | 0.019 & 0.025 |
| Max. Air Work Pressure | 22.7 Mpa (227 kgs/cm2) |
| Ampere | 20 A |
| Power Source | 220-240V / 50/60Hz |