| Laser Type | CO2 Sealed Laser Tube, Wavelength 10.6mum |
| Cutting Speed | 600mm/s |
| Working Area | 1300x2500mm |
| Voltage | AC220V/110V+-10% |
| Frequency | 50HZ/60HZ |
| Engraving Speed | 1200mm/s |
| Working Humidity | 95% (free of condensed water) |
| Operating Temperature | 45 Degree C |
| Laser Tube Power | 100W |
| Cooling System | Water Cooling |
| Power Adjustment | 0-100% Stepless Control, 0-100% Adjustable in Software |
| Position Accuracy | less than or equal to +/- 0.01mm |
| Minimum Letter Size | Hindi: 1.5mm English: 1mm |
| Consuming Power | less than or equal to 2000W |
| Brand Name | WE2 Laser Technologies Private limited |
| Model | ITB-77C01895 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Banglore |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Laser Type | CO2 Sealed Laser Tube, Wavelength 10.6mum |
| Cutting Speed | 600mm/s |
| Working Area | 1300x2500mm |
| Voltage | AC220V/110V+-10% |
| Frequency | 50HZ/60HZ |
| Engraving Speed | 1200mm/s |
| Working Humidity | 95% (free of condensed water) |
| Operating Temperature | 45 Degree C |
| Laser Tube Power | 100W |
| Cooling System | Water Cooling |
| Power Adjustment | 0-100% Stepless Control, 0-100% Adjustable in Software |
| Position Accuracy | less than or equal to +/- 0.01mm |
| Minimum Letter Size | Hindi: 1.5mm English: 1mm |
| Consuming Power | less than or equal to 2000W |