| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Fully Automatic |
| Laser Power | 1000W/1500W/2000W/3000W/4000W |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 380V |
| Max Cutting Speed | 30m/min |
| Laser Source | IPG |
| Laser Wavelength | 1080nm+-10nm |
| Max Moving Speed | 130m/min |
| X Y Positioning Accuracy | +-0.03mm |
| Brand Name | WE2 Laser Technologies Private limited |
| Model | ITB-AD58BEE4 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Banglore |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Fully Automatic |
| Laser Power | 1000W/1500W/2000W/3000W/4000W |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 380V |
| Max Cutting Speed | 30m/min |
| Laser Source | IPG |
| Laser Wavelength | 1080nm+-10nm |
| Max Moving Speed | 130m/min |
| X Y Positioning Accuracy | +-0.03mm |