| Motor Power | 3.7 kW / 5 HP |
| Input Voltage | 460 V |
| Input Phase | 3 - Phase |
| Cooling Method | Fan |
| IP Rating | IP20 |
| Automation Grade | Automatic |
| Usage/Application | Industrial |
| Output Current | 9 A |
| Display | Digital |
| Output Type | Single |
| Control Procedure | V/F,SVC |
| Communication Ports | Modbus RS-485 IN BUILT |
| I Deal In | New Only |
| Brand Name | Maven Automation |
| Model | ITB-327B6CF2 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | ahmedabad |
| Shipping | Is calculated at Checkout |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Yes |
| Motor Power | 3.7 kW / 5 HP |
| Input Voltage | 460 V |
| Input Phase | 3 - Phase |
| Cooling Method | Fan |
| IP Rating | IP20 |
| Automation Grade | Automatic |
| Usage/Application | Industrial |
| Output Current | 9 A |
| Display | Digital |
| Output Type | Single |
| Control Procedure | V/F,SVC |
| Communication Ports | Modbus RS-485 IN BUILT |
| I Deal In | New Only |