| Motor Power | 0.75 kW to 90 kW |
| Input Voltage | 230 V |
| Input Phase | 3-Phase |
| Control Method | Sensorless Vector Control |
| Communication Ports | Modbus (RS-484),Profibus,Bac Net,Can Open,Device Net,Ethernet Ip,Modbus Tcp |
| Built In Dc Reactor | Yes |
| Ul Standards | CE/UL/CUL |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand Name | Maven Automation |
| Model | ITB-7E5E4F13 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | ahmedabad |
| Shipping | Is calculated at Checkout |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Yes |
| Motor Power | 0.75 kW to 90 kW |
| Input Voltage | 230 V |
| Input Phase | 3-Phase |
| Control Method | Sensorless Vector Control |
| Communication Ports | Modbus (RS-484),Profibus,Bac Net,Can Open,Device Net,Ethernet Ip,Modbus Tcp |
| Built In Dc Reactor | Yes |
| Ul Standards | CE/UL/CUL |
| Country of Origin | Made in India |